strumica denes logo

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јуни 23, 2023

Автор:

Датум:

јуни 23, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=8

Темпертурите во Струмица ќе  се движат од 12 до 28 степени целзиусови.