20 ГОДИШНО МОМЧЕ ИЗГУБИЛО КОНТРОЛА ВРЗ СВОЈОТ АВТОМОБИЛ И СЕ ПРЕВРТЕЛ – ДВЕ ЛИЦА СЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ!

декември 6, 2023

На 04.12.2023 во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Свети Николе – Скопје, пред клучка Коњари, патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од 20 годишно момче од Струмица, изгубило контрола и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил сопатникот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: