БЕЛА ПРАШКАСТА МАТЕРИЈА Е ПРОНАЈДЕНА КАЈ МОМЧЕ ОД БОРИЕВО!

февруари 12, 2024

На 10.02.2024 во 01.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица лишиле лице од село Бориево, струмичко, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: