strumica denes logo

УХМР: Временска прогноза за наредните 3 дена

Автор:

Датум:

јуни 16, 2023

Автор:

Датум:

јуни 16, 2023

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме со пообилен дожд за кратко време (над 25 l/m²), засилен ветер (над 60км/ч.) и изолирана појава на град.

 

Временска најава за наредните 3 дена: