УХМР СО НАЈАВА: ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ ОБЛАЧНО И СТУДЕНО СО ВРНЕЖИ ОД СНЕГ ОСОБЕНО ПРЕТПЛАДНЕ!

декември 16, 2023

Времето денес ќе биде облачно и студено со повремени врнежи претежно од снег, особено претпладне. Долж Повардарието ќе врне дожд, освен во повисоките делови од котлините каде врнежите ќе бидат од снег. Локално ќе има појава на голомразица. Ќе дува засилен северен ветер (и над 60 km/h).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: