Времето денес ќе биде променливо облачно, со локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи

август 15, 2023

Променливо облачно, со локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 26 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: