strumica denes logo

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Автор:

Датум:

јуни 15, 2023

Автор:

Датум:

јуни 15, 2023

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време (над 25 l/m²), силен ветер и изолирана појава на град.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 21 степен целзиусов.