Времето денес претплатдне ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта ќе има локални внрежи од дожд

ноември 15, 2023

Претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со утринска магла по одделни котлини. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, наместа во западните делови повремено засилен ветер од западен, а попладне долж Повардарието од северозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: