Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност

ноември 14, 2023

Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 17 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: