strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јуни 29, 2023

Автор:

Датум:

јуни 29, 2023

Сончево со мала до умерена облачност, а претежно во западните делови променливо облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. UV=7

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 22 степени целзиусови.