strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

август 25, 2023

Автор:

Датум:

август 25, 2023

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 19 до 32 степени целзиусови.