strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец

Автор:

Датум:

јули 11, 2023

Автор:

Датум:

јули 11, 2023

Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. UV=9

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 16 до 33 степени целзиусови.