ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И ГРМЕЖИ!

ноември 11, 2023

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец (наместа со брзина над 70 км/час).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: