strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

мај 28, 2024

Автор:

Датум:

мај 28, 2024

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен правец. Попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме.