strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

мај 18, 2024

Автор:

Датум:

мај 18, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне на места, особено во северните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за краткотрајно невреме со силен ветер и изолирана појава на град.