strumica denes logo

УХМР НАЈАВУВА: ПОПЛАДНЕ НЕСТАБИЛНО СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, на повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време, грмежи, силен ветер (над 60 км/час) и град. УВ=7