strumica denes logo

СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Од утре пороен дожд и грмежи!

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Синоптичарите за утре попладне и во текот на следната недела најавуваат честа појава на пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и град.

– Ќе се задржи топлото време, но со постепено опаѓање на дневната температура, велат синоптичарите.