ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ: НА БУЛЕВАРОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО СТРУМИЦА ИЗВРШИЛ ФИЗИЧКИ НАПАД!

март 20, 2024

На 19.03.2024 во 16.05 часот во Полициската станица Струмица бил приведен В.К.(38) од Струмица затоа што околу 15.30 часот на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица физички го нападнал Ж.А.(55) од село Турново, струмичко. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ