strumica denes logo

(Видео) Ленче од Струмица „растури“ во „Никогаш не е доцна“ – жирито без зборови!

Автор:

Датум:

октомври 4, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

октомври 4, 2018

Категории:

Култура

Повторно започна новата сезона на добро познатото регионално музичко шоу „Никогаш не е доцна“ каде нашата струмичанка Ленче Кукиќ настапуваше во втората емисија, претставувајќи се со песната „Катарино момо“. Громогласен апауз оддекна од публиката по завршувањето на маестралниот настап на Ленче. Жирито пак и’ ги даде најубавите можни коментари и рекоа дека таков оглас одамна немаат видено. Да го погледнеме видеото: