strumica denes logo

НА СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА БЕА ДОДЕЛЕНИ ДИПЛОМИТЕ НА МАТУРАНТИТЕ ОД СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“-СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

август 23, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

август 23, 2018

Категории:

Култура

Во големата сала на центарот за култура „Антон Панов“ синоќа на свечена церемонија им беа доделени дипломите за завршено образование на матурантите од средното општинско училиште „Јане Сандански. Како поддржувачи на младите и нивното образование, на свеченоста присуствуваа и градоначалникот Коста Јаневски и членови на Советот на општина Струмица.