(ФОТОГАЛЕРИЈА) СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАТИ СО ШЕСТ НАГРАДИ ОД МАССУМ 2018!

април 21, 2018

Вчера во Скопје се одржа традиционалниот натпревар за средношколци кој се одржува секоја година во различни градови. Овојпат натпреварот се одржа во Скопје а СОУ „Димитар Влахов“ се претставија во вистинско светло и од натпреварот во Струмица се вратија со шест освоени значајни награди:

ПРВО МЕСТО-НАЈДОБАР ФИЛМ (ПРАВОПИС)

ПРВО МЕСТО-НАЈДОБРА ПОЕТСКА ТВОРБА

ПРВО МЕСТО-НАЈДОБАР ШТАНД

ВТОРО МЕСТО-ИНТЕРВЈУ ЗА РАБОТА

ВТОРО МЕСТО-НАЈДОБРА ВИДЕО РЕКЛАМА

ТРЕТО МЕСТО-НАЈДОБАР СОЛО ИЗВЕДУВАЧ

Тимот на Струмица Денес од се’ срце им ги честита наградите на учениците и нивните ментори. Во продолжение погледнете го победничкиот краток филм и целосната фотогалерија која ја подготвивме:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ