Home

Perdormire
Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОСВЕТУВАЊЕ НА НОВИОТ БОЖЈИ ХРАМ „СВ.ЃОРГИЈА“

Home

 

На 21.10.2018г.се одржа Осветување на храмот св.Ѓоргија во сл.Покрајчево Радовишко. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, а во присуство на повеќе од 800 православни верници. Благодарница се додели на г.Владо и Стојанка Коцеви од Струмица. За изворедна соработка и посебно укажаната помош во делот за запазување на достоинството на нашата света Македонска православна црква-Охридска архиепископија Брегалничка Епархија.