ЖИТЕЛИ НА БАНИЦА ВРШЕЛЕ „РЕКЕТ“ ПОВЕЌЕ ПАТИ НА ЛИЦЕ ОД ГЕЧЕРЛИЈА – УСПЕАЛЕ ДА ИЗНУДАТ 107.000 ДЕНАРИ!

март 6, 2020

СВР Струмица поднесе кривична пријава против И.В.(39), И.В.(30), С.В.(31) и В.Ѓ.(27) сите од с.Баница  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. Пријавените од почетокот на месец февруари 2020 во повеќе наврати, со закани по живот на М.Т. од с.Гечерлија и на неговото семејство, извршиле изнуда на парични средства во вкупен износ од 107.000 денари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ