Home

Perdormire
Струмица Хроника

ЖИТЕЛ НА КОСТУРИНО ЛИШЕН ОД СЛОБОДА, ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ!

Home

На 17.11.2021 во парк во Валандово, полициски службеници од Полициска станица Валандово го лишиле од слобода Љ.Б.(46) од с.Костурино, затоа што околу 19.05 часот агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што физички нападнал еден од нив. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.