Home

Perdormire
Хроника

ВОЗАЧОТ НА АВТОМОБИЛОТ Е ПРОНАЈДЕН – ДЕТАЛИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЈА БЕШЕ ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА!

Home

На 03.12.2019 во 17.00 часот на крстосницата од ул.„Младинска“, ул.„Братство Единство“ и ул.„24 Октомври“ во Струмица, патничко моторно возило „мерцедес 220“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Д.(23) од с.Сачево, удрило во В.А.(75) од Струмица. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.А., која била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.