strumica denes logo

ВО СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВЕН НАПАД ВРЗ МАЛЕЛЕТНО ДЕТЕ ВО БЛИЗИНА НА „ЧУРЛИНСКИ МОСТ“

Автор:

Датум:

септември 27, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 27, 2019

Категории:

Хроника

На 26.09.2019 во 17.15 часот во Полициска станица Струмица, К.Р.(34) од Струмица пријавил дека на 24.09.2019 година во близина на место викано „Чурлински мост“ во Струмица неговото малолетно дете било физички нападнато од Н.С.. Полициска станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.