strumica denes logo

(ВИДЕО) УШТЕ ТОА ГО НЕМАВМЕ ВИДЕНО: СЕ ЗАПАЛИ КАНАЛИЗАЦИСКА ШАХТА НА СРЕД ПЛОШТАД ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

септември 23, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 23, 2019

Категории:

Хроника

Околу 19:00 часот вчера, на социјалните мрежи инстаграм и фејсбук беа споделени повеќе видеа на кои може да се забележи како канализациска шахта поставена на центарот во Струмица веднаш наспроти „Гоце Делчев“ гори. Граѓаните во коментари под видеото коментираат дека уште тоа го немале видено овде. Видеото може да го погледнете на почетокот на објавата пред овој текст.