Home

Perdormire
Хроника

УТРОВО ЗЕМЈОТРЕС ГИ РАЗБУДИ СТРУМИЧАНИ!

Home

Со јачина од 2,8 според Рихтер, утрово во 07:26 струмичани ги разбуди земјотес. На 5 километри југозападно од Куклиш се наоѓа епицентарот на самиот земјотрес.