СТРУМИЧАНКА ПРИЈАВИЛА ДЕКА И БИЛЕ УКРАДЕНИ 80.000 ДЕНАРИ ОД НЕЈЗИНАТА БАНКАРСКА КАРТИЧКА!

септември 25, 2019

Полициска станица Валандово поднесе кривична пријава против Д.Б.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. На 07.06.2019 во болницата „Медикус“ во Струмица, В.Р. од Струмица пријавила дека Д.Б. ѝ одзел паричник во кој имало банкарска картичка во нејзина сопственост, по што од банкомат во Валандово Д.Б. со картичката повлекол 80.000 денари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: