strumica denes logo

СЕ ЗАПАЛИ „ГОЛФ“ НА УЛИЦАТА „КИРО МИНАНОВ“ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

април 1, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 1, 2019

Категории:

Хроника

На 31.03.2019 година во 19:50 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „Голф“ со струмички регистарски ознаки, кое било паркирано на паркинг простор на улица „Киро Минанов“ во Струмица. Од на екипа на Територијалната противпоарна единица Струмица пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид на местото.