Home

Perdormire
Хроника

ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА НА ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ-ЗАРАБОТИЈА И КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

Home

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.К.(38) и Х.М.(19), двајцата од с.Банско и против М.Т.(27) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 30.04.2019 на регионалниот пат Струмица – с.Куклиш, пред с.Банско, полициски службеници извршиле преглед над пријавените, кои биле во патничко возило „форд фиеста“, при што пронашле и одзеле марихуана.