strumica denes logo

НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО ПРОНАЈДЕ 30 МИГРАНТИ ОД ПАКИСТАН,СИРИЈА, ИРАК И СУДАН!

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

На 24.08.2019 околу 12.30 часот на магистралниот пат Радовиш – Струмица, кај клучката за с.Воиславци, полициски службеници пронашле паркирано товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки. При преглед во возилото биле пронајдени 30 лица – мигранти (24 од Пакистан, три од Ирак, две од Сирија и едно од Судан). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.