НА НИВО НА СЕКТОРОТ НА СВР СТРУМИЦА,ВЧЕРА 13 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ, ЕДНО ЛИЦЕ Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

април 21, 2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (20/21.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица

13 лицa не ја почитувале забраната за движење, при што приведени/лишени од слобода се 1 лице, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се констатирани непочитувања на мерката.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: