strumica denes logo

(ФОТО) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД ВАСИЛЕВО, ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА!

Автор:

Датум:

јуни 8, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 8, 2020

Категории:

Хроника

Околу 18:45 часот, пред влезот на село Василево се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот.

Како што информираат очевидците за портал Струмица Денес, возачот на автомобилот возел со голема брзина бидејќи бегал од полицијата.

Струмица Денес од местото на несреќата дознава дека во еден од автомобилите  превезувале мигранти .

Во текот на вечерта очекуваме првични информации од СВР-Струмица.