Perdormire
Хроника

ДУРИ 46 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНА ВИРУС ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ПОЧИНА РОДИЛКА ОД КУМАНОВО!

Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид 19. Со ова бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица.

Новопотврдените случаи се во градовите:

Скопје –12,

Куманово – 13,

Прилеп – 8,

Тетово -1,

Струга – 2 ,

Велес – 8,

Кочани – 1,

Пробиштип – 1.

Во изминатото деноноќие направени се 341 тест. Досега во земјата се направени 6.571 тестирања на Ковид-19.

Починатата родилка од Куманово, за која што вчера попладне информираше Министерството за здравство, ќе биде евидентирана во денешниот извештај на ИЈЗ.