ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ СТРУМИЦА – НОВО СЕЛО, ИНТЕРВЕНИРАШЕ И ПОЖАРНАТА!

декември 4, 2020

Денес (петок), 04.12.2020 година, во 13.53 часот, на регионалниот пат Струмица – Ново Село ( во близина на раскрсницата кон с. Сачево, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 6 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа во која во директен судир помеѓу две патнички моторни возила се повредени четири патници. Повредените се извадени и предадени на екипи на брза помош.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: