Home

Perdormire
Хроника

28 ГОДИШНИК ОД СТРУМИЧКО ПРИВЕДЕН БИДЕЈЌИ СЕ ОБИДЕЛ ДА ИЗВРШИ ПОЛОВ НАПАД ВРЗ 67 ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА!

Home

 

На 14.11.2020 во 01.40 часот на подрачје на Ново Село од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода А.К.(28) од с.Борисово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело казниво по чл.186,ст.5 од Кривичниот законик.

На 13.11.2020 околу 23.30 часот 67 годишна жителка на Струмица пријавила додека била во својот дом дошол А.К. и истиот се обидел да изврши полови дејствија врз пријавителката која телефонски го повикала нејзиниот внук Б.Д. од с.Мокрино кој заедно со Ѓ.Н. физички го нападнале со тврд предмет А.К. С

е преземаат мерки за расчистување на случајот.