strumica denes logo

23 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД КУКЛИШ ПО КОЕ БИЛО РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА Е ПРИВЕДЕНО!

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Хроника

На 23.08.2019 во 05.15 часот во СВР Струмица бил приведен Д.Ѓ.(23) од с.Куклиш, за кого била распишана потерница од Затвор Прилеп. Лицето било предадено во Казнено-поправната установа – Затвор Прилеп.