Home

Perdormire

Празници

Празници

ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦЕ, СПАСИ НАС: Денеска е Рождество на Пресвета Богородица – Мала Богородица!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 септември. Денеска е Рождество на Пресвета Богородица, меѓу народот познат празникот како Мала...

Празници

ПОРТАЛ СТРУМИЦА ДЕНЕС НА 26 И 27 СЕПТЕМВРИ НА КРСТОВДЕН, ВО ЖИВО ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА СВЕЧЕНИТЕ БОГОСЛУЖБИ ОД БИГОРСКИОТ МАНАСТИР И МАНАСТИРОТ РАЈЧИЦА!

На наше огромно задоволство, портал Струмица Денес ќе има можност да ги пренесува во живо Свечените Богослужби на 26, 27 септември во чест на големиот...

Празници

Еуромакс Ресоурцес им го честиташе денот на рударите и објавија дека рударите се меѓу најплатените професии во земјава

Сооштение на Еуромакс Ресоурцес: Почитувани, Еуромакс Ресоурцес со големо задоволство и респект го честита Денот на Рударите и празникот на нивната заштитничка...

Празници

ПОРТАЛ СТРУМИЦА ДЕНЕС НА 26, 27 И 28 АВГУСТ НА ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, ВО ЖИВО ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА СВЕЧЕНИТЕ БОГОСЛУЖБИ ОД БИГОРСКИОТ МАНАСТИР!

На наше огромно задоволство, портал Струмица Денес ќе има можност да ги пренесува во живо Свечените Богослужби на 26, 27 и 28 август во чест на големиот...

Празници

ДЕНЕС Е ПРЕОБРАЖЕНИЕ ГОСПОДОВО, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРАЗНИЦИ: В зора почнуваат да се преобразуваат и гората и водата и се најавува есента!

Преображението Господово е еден од осумте големи празници, кога и планината и водата почнуваат да се преобразуваат во зори, најавувајќи ја претстојната есен...