Home

Perdormire

Празници

Празници Струмица

ЕПИСКОП ЈАКОВ СТОБИСКИ: ДОЈДЕТЕ СИТЕ ВИЕ ШТО ВЕЛИТЕ ДЕКА СТЕ ХРИСТОВИ, А САКАТЕ ДА ВЛАДЕЕТЕ НАД ЛУЃЕТО, ДОЈДЕТЕ И ВИДЕТЕ ГО ХРИСТОС!

Епископ Јаков Стобиски: „Дојдете сите вие што велите дека сте Христови, а сакате да владеете над луѓето, и видете Го Христос, Кој доаѓа смирено како слуга...

Празници

ВЕЧЕРВА РЕДОК ФЕНОМЕН НА НЕБОТО: По цели 800 години магичната „Божиќна ѕвезда“ ќе биде видлива низ целиот свет!

Ноќта од 21 до 22 декември е најдолгата ноќ на Северната хемисфера. Се верува дека ова е моментот кога светлината повторно почнува да добива надмоќ над...

Празници

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ОБЈАВИ НОВА ИНФОРМАЦИЈА: Работно време на рестораните до 18 часот – забранети собири и прослави во станови

Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет на рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, со цел да се избегне зголемување...

Празници

ЕПИСКОП ЈАКОВ СТОБИСКИ: НЕМА БОГОСПОЗНАНИЕ НАДВОР ОД ЦРКВАТА И ОД НЕЈЗИНАТА СВЕТА ЛИТУРГИЈА!

Нема Богопознание, драги мои, надвор од Црквата и од нејзината Света Литургија. Не смееме да се залажуваме дека независно од Црквата и надвор од неа, само во...