bandr

Струмица

Струмица

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА: СТРУМИЦА ДЕНЕС СО ЕКСКЛУЗИВНИ И ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД НОВАТА БОЛНИЦА ВО СТРУМИЦА!

Новата болницата во Струмица која ја гради фирмата AMG EDILXA според високи европски стандарди е во завршна фаза. Како што велат работниците, 70% од работите...

Струмица Хроника

МАСАКАР ВО БАНИЦА: ГОЛЕМА ТЕПАЧКА СО СЕКИРИ, ЕДНО ЛИЦЕ ИТНО ПРЕНЕСЕН НА КЛИНИКИТЕ ВО СКОПЈЕ!

Како што потврдија за порталот Струмица Денес од струмичката болница, голема тепачка со секири се случила денеска околу 12:00 часот во село Баница. Од...

Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВАРАЊЕ) НОВО ВО СТРУМИЦА: АРЕНА ФИТНЕС ОТСЕГА НА НОВА И ПОГОЛЕМА ЛОКАЦИЈА ВО ГРАДОТ!

Вашето омилено место за разубавување и рекреација на вашето тело отсега на ново и доста поголемо место во Струмица. АРЕНА ФИТНЕС од денес може да ги пронајдете...

Струмица

Вработените во општина Струмица ќе се вклучат во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“

Вработените во општина Струмица ќе се вклучат во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“ кој што ќе се одржи в сабота (10.11.2018 година) со почеток во...