strumica denes logo

јули 16, 2024

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО ЗЕМЈАТА АКО СИТЕ ЛУЃЕ СКОКНАТ ВО ИСТО ВРЕМЕ?

Отсекогаш постоела популарна теорија за тоа што ќе се случи

Види повеќе

јули 16, 2024

ВИДЕО: ВАКА РОБОТИТЕ ЌЕ ГИ ПРАВАТ ВАШИТЕ АВТОМОБИЛИ ВО ИДНИНА!

Хуманоиден робот тренира нешто што еден ден би можело да

Види повеќе

јули 16, 2024

Маск навести за поставување импланти кои ќе им дадат на луѓето роботски супермоќи!

Извршниот директор на Neuralink, Илон Маск, ги објави неверојатните можности

Види повеќе

јули 16, 2024

БРАВО: Припадничките на АРМ рамо до рамо со своите колеги, вклучени во гаснење на пожарите!

Припадници на Армијата и денеска остануваат ангажирани во гаснењето на

Види повеќе

јули 16, 2024

ПРАВИЛНА ОДЛУКА: Казна од 1.500 до 2.000 евра – Целосна забрана за движење во шумите во Република Македонија!

На барање на ЈП „Национални шуми“, Министерството за земјоделство, шумарство

Види повеќе

јули 16, 2024

МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ: Случајот со судијата Наке Георгиев е чист, фатен е на лице место!

Најодговорно тврдам дека случајот со врховниот судија Наке Георгиев е

Види повеќе

јули 16, 2024

ТЕМПЕРАТУРА ДЕНЕСКА ДО 43 СТЕПЕНИ – ПОРТОКАЛОВ АЛАРМ ДО КРАЈОТ НА РАБОТНАТА СЕДМИЦА!

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална

Види повеќе