strumica denes logo

„За тебе брате, за тебе Струмицо“ – Струмичани утре ќе уживаат во концертот на Ленче и Горан Кукиќ

Автор:

Датум:

октомври 11, 2018

Категории:

Забава

Автор:

Датум:

октомври 11, 2018

Категории:

Забава

Ленче и Горан Кукиќ заедно со својот бенд „Јупитер“ утре во големата сала на НУЦК „Антон Панов“ по 14 години поминати ќе го оддржат својот долго најавуван концерт. Тие најавија дека на бината ќе настапат и нивни колеги, многу гости и пријатели од ТВ шоуто „Никад није касно“. Затоа повелете и уживајте!