ЕДЕН ОД НАЈЗАПАМЕТЕНИТЕ МАКЕДОНСКИ ИДОЛИ, КОСТА ХАЏИКОЈЧЕВ УТРЕ ДОАЃА ВО GOSSIP CAFE!

март 28, 2018

Коста Хаџикојчев – еден од најзапаметените македонски идоли викендов доаѓа во Струмица. По неговите два настапи на големата сцена на Струмица ОПЕН фестивал и неколку клубски свирки во Струмица, за првпат ќе гостува во Gossip Cafe во четврток 29.03.2018. Во Струмица доаѓа со својот нов состав со кој ќе ја пренесат својата енергија преку најголемите ваши омилени и светски хитови.

Гевгеличанецот Коста, на публиката и е познат и по своите извонредни акустични преработки на хитовите Nobody’s perfect (Jessie J), Halo (Beyonce) и Breakeven (The Script). Некогаш премлад за да го освои македонскиот Идол, но сега предобар за да ве забавува на вашето омилено место – Gossip Cafe. Четврток 29.03.2018 Почеток 21:00 час. Резервации на тел.078698283 Филип.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: