strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

мај 16, 2024

Автор:

Датум:

мај 16, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец (над 60 km/h).