Еве какво време не очекува во текот на денешниот ден

јануари 26, 2023

Како што најавуваат од УХМР времето ќе биде облачно со врнежи од снег, а само во некои пониски места од дожд и снег. Врнежите ќе бидат пообилни во јужните и источните делови. На планините висината на снежната покривка ќе се зголеми, а нова ќе се формира и во некои од пониските места. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: