Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

февруари 13, 2023

Наутро умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -2 до 8 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: