strumica denes logo
заладување

ноември 3, 2018

Уживајте во сонцето додека го има – метеоролозите најавуваат промена на времето

За време на викендот како и на почетокот на следната

Види повеќе

октомври 23, 2018

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: УХМР најавува студен бран

Студен бран проследен со повремен дожд и засилен северен ветер

Види повеќе

октомври 17, 2018

Засилен ветер и врнежи од дожд, еве за колку степени ќе паднат температурите од понеделник

Времето утре ќе биде сончево со мала облачност и слаб

Види повеќе