strumica denes logo
утре

јули 12, 2020

ДЕНЕС Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: ПЕТРОВДЕН – ВЕЧНОТО ДЕЛО НА АПОСТОЛИТЕ ПЕТАР И ПАВЛЕ!

Денес се празнува големиот христијански празник Петровден. Со овој голем

Види повеќе

февруари 5, 2019

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА!

Променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди, а

Види повеќе

ноември 14, 2018

Од утре задолжителна зимска опрема во возилата

Утре почнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема

Види повеќе

ноември 7, 2018

Утре е голем и тежок празник – Митровден: Што не смеете да правите!

На 8. Ноември се празнува големиот празник Митровден. Именден празнуваат:

Види повеќе

октомври 9, 2018

Три млади момчиња утре во SUB CLUB ќе ја промовираат својата авторска музика

Ве покануваме на промоција на ЕП-то „Tales from the land

Види повеќе

јули 29, 2018

УТРЕ Е „СВ.ОГНЕНА МАРИЈА“ ВАЖЕН ПРАЗНИК ЗА ЖЕНИТЕ, ОВА НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО ПРАВИТЕ

Православните верници на 30 јули го одбележуваат празникот на света

Види повеќе

јули 11, 2018

УТРЕ Е ГОЛЕМ ПРАВОСЛАВЕН ПРАЗНИК!

Утре е Петровден. Со овој голем православен празник завршуваат петровденските

Види повеќе