strumica denes logo
топло време

октомври 16, 2018

Продолжуваат натпросечните температури за овој период од годината

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, во западните

Види повеќе

октомври 14, 2018

УХМР: Топло, есенско време – метеоролозите со најнови информации

И понатаму продолжува долгиот период на стабилно, суво и натпросечно

Види повеќе